Nie wiem, co to za dom. Na zdjęciu w środku piastunka (oraz matka chrzestna) Barbary, „babcia” Stasia trzymająca ją na rekach. Po prawej Wiktoria, Wacław Zawisławski i mały Rysiek Ryszkowski.
Osób po lewej nie rozpoznaję, może to brat dziadka, Leonard Zawisławski (1890-1967) z rodziną. Nieco podobny i może mieć 45 lat na tym zdjęciu (choć w książce sugeruję, że to może rodzina siostry babci Wiktorii). Opis z tyłu reką Barbary, z lat 70. zapewne (może później); więc identyfikacja miejsca tylko od niej.
mr m.

1935-boernerowo-A-i-B-093-800pxl-rodzina-Barbary-Zawislawskiej

„Państwo Nikt…” s. 50.

Spekulacje: Leonard Zawisławski

Interesujący jest fakt, że francuska firma produkująca kamery zdjęciowe „Debrie” wypuściła w 1908 roku na rynek aparaty o identycznej, jak w „pleografie”, konstrukcji chwytaka, zastrzeżonej w patentach. Wspomniał o tym Prószyński w 1911 roku w listach pisanych z Anglii do Mariana Sitkiewicza. Mówił również o tym rok później podczas pobytu w Warszawie. Leonard Zawisławski, jeden z najstarszych operatorów polskich, utrzymywał z całym przekonaniem, że chwytak kamery „Debrie” w niczym się nie różnił od chwytaka w aparacie Prószyńskiego z 1906 roku, eksponowanego na Wystawie FotoKinematograficznej w Warszawie w 1927 roku…

    Władysław Jewsiewicki „Kazimierz Prószyński” (Wyd. Interpress, 1974)

Zdjęć „Orlęcia” dokonywał Leonard Zawisławski, jedyny w Polsce narciarz-operator.
Olga Gaertner „Cała Polska na ekranie” (1931)

…i Leonard Zawisławski (nie dotarł na punkt mobilizacyjny, aresztowany przez Niemców i wywieziony do Niemiec).
Kronikarze Powstania Warszawskiego